Červen 2009

Modlitba

30. června 2009 v 20:08 | Zašovský květ |  Zajímavosti
Můj nový pane, svůj příchod k Tobě pociťuji jako krok do neznáma, proto se ho trochu bojím. Můj zmatek pramení z toho, že nevím, co mě u Tebe čeká.
Vyslyš proto, pane, moje prosby, abych se tohoto strachu zbavil a mohl Ti dobře sloužit. Především se, můj pane, vyzbroj trpělivostí, protože moje služba ti ze začátku zcela jistě přinese rozčarování.
Budeš- li mít pocit, že takto sis mne nepředstavoval, nepropadej trudnomyslnosti. Dobře ne pozoruj a snaž se zjistit moje přednosti i nedostatky. Především znalost mých ndostatků je pro Tebe důležitá. Budeš-li je znát, naučíš se čelit nepříjemným situacím.
Jsem živý tvor s duší dítěte - umím milovat, nenávidět, žárlit i bát se. Umím mít radost z Tvé radosti a rmoutit se z Tvého smutku.
Prosím Tě, pane, abys mě za každý dobře provedený úkol pochválil a byl důsledný pokud Tě budu zlobit. Jen tak poznám, že jsi můj milující pán a celý život Ti Tvou lásku budu oplácet nezištnou službou.
Prosím Tě, pane, abys o mě všestranně pečoval, pravidelně mě krmil, venčil a česal. Budu-li nemocen nebo zraněn, pečuj o mne s láskou a buď ke mně ohleduplný. Určitě spolu prožijeme hodně dobrého i zlého. Kvalita mojí služby bude úměrná kvalitě našeho vzájemného vztahu.
A ještě jednu +prosbu k Tobě mám, pane.
Pamatuj, že psí život je šestkrát kratší než lidský. Až budu stár a nebudu Ti moci sloužit - nechej mě u sebe na dožití. A jestliže můj skon bude neodvratný... dopřej mi, pane, rychlou a bezbolestnou smrt. Pak se příliš nermuť. Jistě přijde můj nástupce, který Ti poslouží stejně dobře jako já.
... a já, můj pane, budu na Tebe čekat za +Duhovým mostem kde se, až přijde čas, spolu jednou setkáme.

Psí prosba

30. června 2009 v 20:05 | Zašovský květ |  Zajímavosti
Můj život trvá 10 až 15 let. Každé odloučení od Tebe mi působí smutek. Pamatuj, Ty sis mne pořídil.
Dej mi čas, abych pochopil, co ode mne chceš. Důvěřuj mi, nikdy Tě úmyslně nezklamu.
Nehněvej se na mě dlouho a za trest mě nezavírej. Ty máš své přátele a zábavu, já mám jen Tebe.
Povídej si se mnou, i když Tvým slovům úplně nerozumím, stačí mi, když slyším Tvůj hlas.
Uvědom si, že když mne biješ, mohl bych Tě hravě kousnout, ale já to neudělám.
Jestli jsem někdy při práci špatný, dělám chyby nebo jsem líný, uvažuj: třeba mi není dobře, nebo jsem unavený.
Starej se o mne, jsem-li starý. I Ty jednou zestárneš. Buď v mých těžkých chvílích se mnou. S Tebou je pro mne všechno lehčí.
Až se můj čas naplní, nenech mne trpět. V případě nutnosti ukonči mé trápení včas, jen Tě prosím, zůstaň v téhle chvílí se mnou.

Duhový most

30. června 2009 v 20:03 | Zašovský květ |  Zajímavosti
Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.
Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové. Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy, které je provázely, jsou pryč.
Ten, kdo byl starý, je opět mladý. Ten, kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou opět takoví, jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších dnů. Jsou štastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páníček, přítel největší.
Všichni si spolu hrají až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní… podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje. Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji.
Našel svého lidského přítele a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí, které nadlouho zmizely z jeho života, ale nikdy se neztratily z jeho srdce. Už je nic nerozdělí.
... a tehdy překročí Duhový most společně.

Odkazy

29. června 2009 v 13:49 | Zašovský květ

+ Rodiní příslušníci +

+http://hovawart.wizja.net/ - Chovatelská stanice Tu Pilnuje - otec Vrh C
+http://hovawartbella.ic.cz/- Bella Zašovský květ - matka Ariella z Faustova domu
+http://hovastar.webnode.sk/ - Blueberry Girl Zašovský květ - matka Angelika Zašovský květ
+http://zecolonu.webnode.cz/ - Angelika Zašovský květ - matka Ariella z Faustova domu
+http://akirkahovi.cz/news.php - Akira Zašovský květ - matka Ariella z Faustova domu
+http://www.hovawart.unas.cz/ - otec Arielly z Faustova domu - sekce Vzpomínáme

+ Chovatelské stanice +

+http://coloradobeetle.huu.cz/ - Chovatelská stanice Colorado Beetle - Chantal

+http://bathill.cz/ - Chovatelská stanice BaTHill
+http://www.ijsbeer.cz/ - Chovatelská stanice Ijsbeer
+http://adamuvhradek.cz/ - Chovatelská stanice Adamův hrádek
+http://www.villarivvis.sk/ - Chovatelská stanice Villa Rivvis
+http://dantysek.estranky.cz/ - Chovatelská stanice Edmontes
+http://zparalovyzahrady.weebly.com/ - Chovatelská stanice Z Parálovy zahrady

+ Oblíbené odkazy +

+ Záchranáři +

+ Hovawartí odkazy +

+ Zajímavé odkazy +

+http://utulky.gosweb.cz/ - pomoc zvířatům v útulcích
+http://moraviahovacor.cz/ - hlavní poradkyně chovu HW
+http://www.krupetra.wbs.cz/ - šikovný maliňák
+http://moraviadiamond.webnode.cz/ - poradkyně chovu HW

+http://www.psiskola-podlesi.wbs.cz/ - výborný začátek pro majitele - psí školka Valašské Meziříčí

1) Velká voda 2) CACIB Angelkika Zašovský květ

28. června 2009 v 18:46 | Zašovský květ |  Aktuálně
Fotky +Více

Je neděle odpoledne, venku opět prší. Po dopolední procházce mají obě naše chlupatice pohodu v kuchyni s paničkou. Aby jsme zahnali jejich nudu, přidělila jsem každé obrovskou uzenou telecí kost. Hodinu s ní bojovaly a pak byly tak nadřené, že spí obě jak berušky. Tyto pamlsky jsou úžasné! Krásně voní, je na nich cost chrupavky, zbytky masa a ony nemají šanci ji zlikvidovat na posezení. Vždycky ji na pár dní uschovám a příležitostně ji holky dostanou. Tak nám vydrží aspoň měsíc, jen musím hlídat, ať se nezkazí. A hlavně krásně čistí zuby a i zubní kámen.
Obě naše hoviholky bydlí od středečních záplav doma. Arinka sice spává doma celoživotně, ale Baxa má království v prostorném kotci. Mnohdy si vleze do boudičky i přes den a má klid. Bohužel voda se dostala až do kotce a obě boudy nasákly vodu. Ale páneček všechno pohotově rozebral, hadicí s vodou vyčistil a teď koteček natírá, vylepšuje a dává do kupy. Snad se brzo ukáže sluníčko, ať všechno může vyschnout.Zahradu se nám podařilo jakž-takž vyčistit s pomocí našich kamarádů. Na vyčištění studny jsme přizvali hasiče. V pátek večer, už to tady vypadalo zase jako u lidí. Ale my jsme dopadli opravdu dobře. Mnoho lidí ze sousedství, přišli o mnohem víc a vytrvalý déšť jim nahání i teď husí kůži.


Ale mám i dobré zprávy a to:
+Angelika Zašovský květ si odváží z MVP v Brně CACIB a z TŘÍDY ŠAMPIÓNÚ.
Právě nám tuto krásnou zprávičku telefonovala její hrdá majitelka Janička Mráková. Holky přijměte od nás upřímné gratulace. Moc vám to přejeme, vy si to opravdu zasloužíte. Děkujeme za reprezentaci naší chov.stanice

Na téže výstavě v třídě veteránů vyhrál i brácha naší Ariellky. ART Z FAUSTOVA DOMU. Artíkovi i paničce také velká gratulace a mnoho pozdravů! Snad bude Arinka na podzim ve formě, rádi bychom se zůčastnily podzimní klubovky v Kroměříži, protože Arinka je ve svých 9-ti tetech stále krásná.

Přestává pršet, tak valíme na procházku S vyplazeným jazykem

Nový začátek našich stránek

26. června 2009 v 17:00 | Zašovský květ |  Aktuálně
Zdravíme a vítáme všechny, kdo se přišli nakouknout do našich nově budovaných stránek. Stále se na nich ještě pracuje, tak mějte s námi trpělivost
Aby jste se o nás dozvěděli víc a častěji, tak s tím mi od letošního června pomáhá můj oblíbenec a skoro synovec Peťa. Takže touto cestou mu patří ode mne VELKÝ DÍK, bez něho tady nenastrkám nic, pro ty co mne neznají: jsem totiž blondýna...
Co jsme dělali a prožili do konce května 2009 se budu snažit doplnit i s nějakýma fotkama (někteří z vás se tam možná i najdou)

Květen 2009
Tento krásný jarní měsíc je úrodný. Naší fletí kamarádce se narodilo 10štěňátek a jsou všechny zdravé a krásné! Jukněte: +www.coloradobeetle.cz První květnový víkend jsme strávili v Čechách nedaleko Jindřichova Hradce. Parta asi 16-ti lidí, ubytovaných ve starém mlýně, se vydala na poznávačku po okolí na kolech. Jelikož já jsem byla po drobné operaci a kolo tedy nebylo možné, vzala jsem s sebou Ariellku, ať má paničku vyjímečně jen pro sebe. Baxulka zůstala hlídat domeček a paní bytnou. Ariska se po ránu přivítala s každým, kdo vystrčil nos z postele a pak je postupně vylákala ven a nutila házet tenisák nebo klacek. Takto je nastartovala k lepším výkonům na kole. Po snídani se cyklisti rozjeli do kopečků a my jsme se kochaly po okolních přírodních krásách. Přítomnosti Ariellky samotné jsem si i já náležitě užívala. Procházky s ní jsou nyní v jejích 9-ti letech klidné a velmi příjemné. Časy, kdy lítala jak splašené torpédo, aby jí nic neuniklo, aby byla vždycky ve vedení a daleko ve předu, jsou ty tam. Zkušenost nabranou léty, že srnka i zajíc jsou stejně nedostižní, s ní udělala pravou psí dámu. Vykračuje si s vesele pohupujíc hlavičkou, sem tam zamává ocasem, jako na souhlas, že procházka je fajn.

5.5. naše modrá kartouzská kočka Enja je s námi už 5let. Ona je jediná svého druhu, která se může bez obav procházet po naší zahradě a vyvalovat se na pelíšku našich hoviholek. Cizí kočky mají co dělat, aby před hlídačkami prchly na strom, případně úplně mimo jejich dosah.
Enya
V půlce května jsme odjeli všichni opět směr Tábor, tentokrát do Knížecího Rybníka. Baxa byla přihlášená na bonitaci. Byla to první bonitačka podle nových pravidel. Takže ani já jsem netušila přesně do čeho jdem. Hned v pátek v podvečer, po příjezdu do kempu, jsme se šli projít a naše černoprdelatá kráska nasála stopu asi velmi zajímavého zvířete a byla v pr....v prčicích! No ty nervy, že už nebudeme mít koho bonitovat, si dokážete představit! Po marném hulákání po lesíku, jsme se museli vydat za ní. No bodejť by se mohla vrátit, když byla někde za plotem, pravděpodobně u soukromého rybníka, a tam si vesele parfémovala kožich v chcíplé rybě... No nádhera! Hlavně, že se megera neztratila a její páneček jí zpoza plotu dostal. A že u toho špačkoval...!
V sobotu počasí speciální výstavě nepřálo. My jsme nevystavovali, ale skoukli jsme alespoň pár krásných zvířat. Před polednem za námi přijeli známí s malým chlapečkem a tak jsme se věnovali trochu i jim.
V neděli se ukázalo sluníčko a byl krásný den. Byla jsem docela nervózní a to se asi přenášelo i na Baxynu. Jak jsem se zmiňovala, nevěděla jsem jak má nová bonitace vypadat a tím pádem jsme neměly ani nacvičeno. Byla to opravdu přirozená a nijak natrénovaná reakce. Jasně- střelbu známe i ze cvičáku, ale nejvíc Baxu asi překvapilo, že všechno bylo na dlouhém vodítku, které se stále někde vlnilo za ní. Stopovat se na tom nemělo, neměla přece postroj. Tak co to paničko znamená? A proč mám běžet za tebou do toho klubka lidí, když mně drží na konci vodítka ten šikovný chlap? Asi raději budu sedět u něho, co když mně strhne zpět, když se rozběhnu? No tak já teda jdu, když tak naléháš. Tak nějak to působilo na mně. Ale jinak všechno proběhlo bez přemýšlení a velmi přirozeně. Povahový test v pořádku. Uf! A na řadu přišel celkový vzhled. Trošku jsem se obávala měření, aby se nehnízdila nebo neznervózněla. Ale Baxy to vzala velmi sportovně a statečně se nechala ošahávat, poměřovat, přeměřovat, nakukovat do tlamy i do uší. Zaběhala si, udělala výstavní pózu a můžeme se jít fotit a na genet.stěry. Super! Máme chovnou fenu: 1/2a/D2,L4,S1,S5/S
Baxy Zašovský květ
Nejlepší na konec: ten rybník se konečně mohl plně využít a mohlo se v něm konečně ráchat do bezvědomí.
Bonitace se úspěšně zůčastnila i +Bella Zašovský květ s paničkou Kristýnkou. Holky byly moc šikovné a takové majitele bych přála všem štěníkům
Po příjezdu domů naše obě holky odpočívaly skoro dva dny. Ale všichni jsme měli hezký pocit ze společně prožitého a úspěšného víkendu.

1.6.
ARINKA MÁ DNES NAROZENINY A MY MÁME PŘÁNÍ JEDINÝ.....
Ariellko moje, přeji ti k tvým 9-tým narozeninám zdraví a vitalitu, ať jsi s námi ještě dlouho. Máme tě moc rádi!!!
ariellka
Ariska už je ve věku, kdy se už rozmýšlí, jestli jít v dešti ven nebo je to zbytečné, má přesně vychytané časy kdy se panička vrací z práce a kdy pán, v jaké jsou náladě, jaký udělat obličej, když se jí něco nechce a naopak když to chce ihned. Má nás prostě vychované a my dobrovolně a často s úsměvem děláme co jí na očích vidíme. Někdo bude chápavě pokývávat na souhlas, někdo možná nesouhlasně. Věřte, že ona si trochu té zvýšené péče zaslouží. Je sluníčkem našich dní a já jsem šťastná za to, že zrovna já jsem její panička.

4.6.
Ve čtvrtek odpoledne k nám přivezli Bellinku na prázdniny. Její rodina odjela na 2týdny do zahraničí, kam s nimi nemohla a my jsme vyhráli hlídací konkurz. Měla jsem obavy, jak moc bude smutnit, nakonec to nebylo až tak dramatické. Baxynka se jí hned ujala a společně peklily střídavě na zahradě, v baráku i na procházkách. Seznámila ji s naší kočkou, která si myslela, že vidí Baxu dvojmo. Teprve až ji Bellinka začala pořádně prohánět, tak procitla a dávala si na ty znakaté holky pozor.
bellinka s rodinou
Účastnila se všech akcí, které se v době kdy tu byla, konaly. Myslím, že občas toho měla plné brejle. Nová panička, prostředí, lidi, psi, 10 štěňat černých fletíků, nové procházky, jiný režim, všechno bylo jinak a hlavně její panička, ta jenom její, tu prostě nebyla. Baxa ji často provokovala ke hře, až jí občas musela Bellča usměrnit, že ona už na její fórky nemá náladu. Pak na 4dny jsem zmizela i já- náhradní panička a staral se jen náhradní pán. On byl sice moc hodný, ale taky moc v práci.Naštěstí tu přes den byla hlídací babička a ta mívala pytlíky s piškotama! Já jsem zkrátka nečekaně zkončila v nemocnici, byl to pech, že zrovna v tuto dobu, ale hoviholky byly vzorné a já děkuju těm mým nejbližším, že to zvládli i beze mne. Druhý týden byla Bllča už tak zvyklá a my na ni, že když si pro ni pánečci přijeli, bylo nám líto, že to tak uteklo. S ní jsme ani nepocítili, že máme jednoho velkého psa navíc.
bellinka z kostí
Arinka se z těch fletích štěňat rozkojila a má zánět mléčné žlázy. Tak dostala antibiotika a za pejskama teď už nepůjdem. Měla horečku, zvracela, jsem moc ráda, že se už ulevilo. Mimochodem jsou ještě 2 fletí kluci volní a jestli víte o někom, komu je smutno po chlupaté společnosti, tak je pošlete na +http://coloradobeetle.huu.cz/, Mají super rodiče a skvělý odchov. Doporučuju.

24.06. čtvrtek
Je období dešťů. Fakt mazec! Během hodiny byla Zašová a okolí neprojízné. Na zahradě bylo jednu dobu nastoupaný metr vody. Po cestě a chodníku se valí hnědá voda, která s sebou nese dřevěné klády, mrtvé slepice, gbelíky a kde co se namanulo. Na štěstí jsem stihla přeparkovat auto na kopec. My máme pod vodou do půlky zahradní domek a celou zahradu, ale sousedi to mají snad až v kuchyni. Hasiči se nezastaví a policajti řídí dopravu. Teď už je tma, voda opadla, snad se už vrátila do koryta. Jsem zvědavá, co nás čeká ráno za pohled. Doufám, že psí boudy nebudou prosáklé durch. Holky to samozřejmě sledovaly z domu, nechtěly se jít ani vyvenčit. Jen Baxa to šla prubnout, musela zachránít svého plyšáka. Tak ráno se uvidí... kotec pod vodou :(

O Baxynce

25. června 2009 v 15:32 | Zašovský květ
Bambulka, jak jí s oblibou přezdíváme, se narodila 27.04.2006 mamce Ariellce a taťka byl tentokrát Avram Gutta Fortuane. Už od prvopočátku se jevila jako temperamentní a velmi zvídavé škvrně. Pořád jsem ji tak nějak viděla, že zůstane doma. I jméno jsem volila podle mého přání. Na jednom výcvikovém táboře jsem ho slýchala celý týden, patřilo černoznakaté fence, a já jsem věděla, že pokud budu mít někdy čz hovawartku, tak jí budu říkat Baxy. No to jsem netušila, že se to bude tak brzy. Arinka měla už poslední štěňata, bylo rozhodnuto- už ji nedám
Už v necelých osmi týdnech se mnou vesele jezdila autem na výcvikové soboty naší záchr.brigády. Zatím se jen seznamovala s prostředím, novými lidmi, psy a hlavně nebyla neustále se svou maminou. Snažila jsem se, ať si zvyká, že ji nemá za zadkem, ať se učí samostatnosti a naváže na mně. Snaha se vyplatila, můžou fungovat i samostatně.
Postupem času jsem je už brávala většinou obě. Moje plány, že budu s Baxičkou aktivně cvičit, protože je akční, se postupem času jaksi rozplývaly. Změny a problémy v mém osobním životě mi zaměstnávaly mozek natolik, že jsem se nedokázala až tak dobře soustředit na výcvik a správnou motivaci. Než bych svoji negativní energii přanášela na psy, raději jsem cvičení odkládala na příznivější dny. Naštěstí moji hovíci mají se mnou trpělivost a jsou se mnou v dobrém i zlém. I ne úplně pravidelné trénování poslušnosti a dovednosti na našem domovském cvičáku na Bystřičce (občas jsme s partou vyjeli i na jiné cvičiště) se ukázalo jako slušný základ. Přihláška na naše první zkoušky byla odeslaná, batoh s výbavou nabalený, auto připravené. Já jsem se dokonce na zkoušky začala těšit, protože od posledních akcí s Ariellkou už uteklo spoustu vody. Bohužel jsem v noci začala být špatná a ráno jsem už nebyla schopná nikam odjet, jen na pohotovost. Baxičce to zjevně nevadilo, protože na ranní nedělní procházku chodívá stejně s pánem, tak paničku omluvila. Takže zatím jsme bez zkoušek, ale posnažíme se, i když mamču asi už nedoženeme


O Ariellce

22. června 2009 v 17:14 | Zašovský květ
Narodila se 1.6.2000 v chov.stanici z Faustova domu v Brně. Maminkou je Aška Zlaté oko a Taťkou All Tiger Black Mondeo viz PP.
Původně měla být "jen" společnicí a kámoškou do nepohody i pohody. Žádné výstavní ani pracovní ambice jsem neměla. Ale znáte to, zkusíte trošku cvičit, aby pejsek měl aspoň základní ovladatelnost. A jí se to s tím balonkem docela líbí a chce ho ještě a ještě. Tak přidáváte cviky a balonky lítají a Ariellka je šťastná. Zkusíte 1-2 výstavy a ona je tak krásná, že vás to nutí znovu. A všude potkáte spoustu stejně postižených lidiček, se kterýma najdete společnou řeč.
Pak jsme přičuchly k záchranařině a lidem kolem a bylo to jasné. Budeme čuchat a hledat a štěkat, protože pak taky lítají její oblíbené a milované balonky! Staly jsme se členy Zlínské záchranné brigády kynologů. Složily jsme i nějaké zkoušky, účastnily se i závodů. A na to, že jsem jí to občas kazila spíše já, myslím že se docela dařilo. Krásný ale časově náročný koníček.
Na výstavách byla vždycky velmi úspěšná, dokonce na světové výstavě v Amsterdamu vyběhala v silné konkurenci V4 ( věřím, že ještě zabodujeme i ve veteránech ), a tak jsem dospěla k myšlence na štěňátka. 20.09.2003 Arinka v KM zbonitovala s kódem 5/3a/M8/AA.
Vyhlédli jsme ženicha a s doporučením od poradce chovu jsme se rozjeli směr Praha za Aldou Šedédab. To bylo krátce po Novém roce 2004. Na poprvé se krytí nezdařilo, nebyl ještě správný den. 14.01. už byl úspěšný den a 15.03. jsme přivítali na svět naše první štěňátka. Měli jsme 6 kluků jako buků a 2 blondýnky, jedna byla slíbená už jeden a půl roku dopředu a ta druhá v den narození. A mít tenkrát těch plavých fenek 15, asi by mi lidi ruce utrhli. Všichni chtěli tenkrát jen je. Úplně jsem měla strach, že o pejsky nebude ani zájem. 2 plaví a 4 čz. Obavy se ukázaly zbytečné a všichni mají své pánečky.
Dva roky jsme si užívaly společných akcí a začátkem roku 2006 se rozhodli ještě pro jedno krytí. Byl nám doporučen Avram Gutta Fortunea a krytí bylo úspěšné na poprvé. Už jsem znala Arinčin den, tak se jelo na jistotu. Z úspěšného zabřeznutí se narodilo 27.04 sedm krásných kuliček. Arinka i tentokrát byla úžasná mamina, vyrovnaná a šikovná. Kdo má s porodem a odchovem štěňátek špatnou zkušenost, ten ví o čem mluvím. Je to obrovská radost a štěstí, když je všechno v pořádku. Na světě byly 4 fenečky a 3 pejsci. Pouze 1 plavá, na tu již čekali noví majitelé a 1 plaváčk. Ostatní černoznakáčci.
Poslední vrh a myšlenka nechat si po Ariellce potomka byla stále silnější. Byly to 2 měsíce debat s lidmi, kteří mají zkušenost se dvěma hovíky, váhání pro a proti, všechny klady a známé zápory, finanční zatížení...probírala jsem to horem i spodem, snad ze všech stran. Nakonec jsem přesvědčila samu sebe, že bez té malé černoprdelaté a temperamentní koule nemůžu žít. A tak je tady dnes s námi BAXY Zašovský květ, spíše výkvět


Jak to vlastně vypuklo ?

22. června 2009 v 17:12 | Zašovský květ

KONTAKT

Majitelka: Petra Kočibová
Město/obec: Zašová
PSČ: 756 51
Tel.: +420 603 570 296
Email: petrakocibova@seznam.cz
Už jako malý špunt jsem milovala všecko živé a hlavně když to bylo i chlupaté. Nespočet různých zvířátek, většinou tajně propašovaných do domu, se propletlo mým dětstvím. Nebudu je všechny jmenovat, byl by to dlouhý seznam, vždyť i já už něco pamatuju.. Ale oni ví, že byli moji nej a obohatili pozitivně můj dosavadní život.
A tak se stalo, že mi bylo asi souzeno stát se "pejskomilem".
Opravdové pejskaření u mně propuklo ve 13-ti letech, kdy jsem "podědila" dvouletou fenečku německého ovčáka Britu. Byly jsme dokonce spoluzakladatelkami kynologického cvičiště v Zašové. Britunka mně provázela nelehkým obdobím mé puberty, byla mi kamarádkou, posluchačkou, společnicí. Zažily jsme opravdu krásné roky. Ve svých 10-ti letech odešla za Duhový most a mně nadobro skončilo dětství. Láska ke psům však ne, ale nebylo vhodné období na nového pejska. Musela jsem si uspořádat svůj vlastní život. Práce a bydlení.
Čas dozrál a domek, ač s dluhem, leč velkou zahradou, byl tu a vybízel k pořízení vysněného chlupáče. Teď byl na řadě výběr plemene. Po dlouhém pátrání a přemýšlení to vyhrál hovawart.
Toto plemeno jsem ale znala jen z obrázků, článků a jen tak z doslechu. Jistě jsem ale věděla, že chci velkou, blonďatou a chlupatou holku, co bude i trochu hlídat. Začala jsem pátrat po inzerátech a vyptávat se chovatelů ( i když už neměli volné požadované štěňátko ) po telefonu co a jak. A řízením vyšší moci mi při posledním telefonátě oznámili, že mají volnou plavou fenečku o víkendu k odběru.

HURÁ! Konečně se překulil pracovní týden a v pátek se jedeme "podívat" do Brněnské chov.stanice z Faustova domu. U branky nás hlasitě vítaly dvě černoznakaté fenky. Byly to nádherné zvířata! Paní domu nás ujistila, že můžeme vstoupit a pozvala nás mezi štěňátka, ať můžeme pozorovat, které nás osloví. Asi po dvou hodinách povídání, hraní, mazlení se štěníky a jejich odpočinkem, bylo jasné, že nás pojede domů o jednoho více. Ariellka byla jediná plavá holčička a já už jinou nechtěla. Při vypisování dokumentů jsme zjistili, že má narozeniny 1.června, stejně jako já- její nová panička. Je mi prostě osudová souzená. A tak od konce čevence 2000 mám úžasnou, milou, krásnou, přítulnou, zkrátka NEJ ARIELLU Z Faustova domu a děkuji za ni chovatelům Procházkovým.


Úspěchy

15. června 2009 v 15:33 | Zašovský květ

Ariella z Faustova domu

VýstavaDatumTřídaHodnocení
KV Skalica5.5.2001MladýchVýborný
KV Kroměříž12.5.2001MladýchVýborný - 1 - CAJC
Intercanis Brno FCI - CACIB1.7.2001MladýchVýborný - 2
NVP Brno23.9.2001Výborný - 4
MVP Trenčín26.1.2001Výborný - 1 - CAC
MVP Brno CACIB - FCI10.2.2002MezitřídaVýborný
MVP Ostrava7.4.2002PracovníVýborný - 1 - CAC
Speciální výstava Kroměříž18.5.2002PracovníVýborný - 2 - R.CAC
Amsterdam4.7.2002Excellent - 4
MVP Brno CACIB - FCI8.2.2003Výborný - 2 - R.CAC
NV Ostrava16.3.2003Výborný - 1 - CAC
KV SHK Hronec3.5.2003Výborný - 2 - R.CAC
HWK Kroměříž17.5.2003PracovníVýborný - 2
MVP Brno CACIB - FCI12.2.2005Výborný - 4
NVP Ostrava20.3.2005Výborný - 1 - BOB
Klubová výstava Kroměříž14.5.2005VítězůVýborný - 1 - CAC
Hanácká národní výstava psů15.1.2006VítězůVýborný - 1 - CAC, Národní vítěz
MVP CACIB Brno11.2.2006OtevřenáVýborný - 1 - CAC, CACIB, BOB
NVP Ostrava15.4.2007VítězůVýborný - 1 - CAC


Zkouška - MístoDatum
ZOP - Vlkoš20.5.2001
ZPU1 - Bystřička29.9.2001
ZZZ - Tovačov26.10.2002
RHE - Kromeříž23.4.2005

Baxy Zašovký květ

Výstava - ZkouškyDatumTřídaHodnocení
NVP Ostrava
NVP Ostrava
Specielní výs. KM
Závod dle ZOP
ZOP - Veřovice
15.4.2007
13.4.2008
10.5.2008
29.8.2009
15.11.2009
Mladých
Otevřená
Otevřená
Hanácký přebor

Výborný - 2
Výborný
Výborný


Archi Zašovký květ

VýstavaDatumTřídaHodnocení
MVP Brno CACIB-FCI13.2.2005MladýchVýborný - 1 - CAJC
Klubová výstava Kroměříž14.5.2005MladýchVýborný
1. Hanácká národní výstava psů14.1.2006MezitřídaVýborný - 4
MVP Brno CACIB-FCI12.2.2006MezitřídaVelmi Dobrý - 3
Speciální klubová výstava HWK ČR13.4.2006OtevřenáVýborný - 3
Klubová výstava Kroměříž13.4.2007OtevřenáVelmi Dobrý

Zkouška - Místo
ZZZ - Bystřička10.9.2005
ZOP - Vlkoš27.11.2005
RHE - Tovačov3.12.2005
ZZP1 - Bystřička28.9.2007