Modlitba

30. června 2009 v 20:08 | Zašovský květ |  Zajímavosti
Můj nový pane, svůj příchod k Tobě pociťuji jako krok do neznáma, proto se ho trochu bojím. Můj zmatek pramení z toho, že nevím, co mě u Tebe čeká.
Vyslyš proto, pane, moje prosby, abych se tohoto strachu zbavil a mohl Ti dobře sloužit. Především se, můj pane, vyzbroj trpělivostí, protože moje služba ti ze začátku zcela jistě přinese rozčarování.
Budeš- li mít pocit, že takto sis mne nepředstavoval, nepropadej trudnomyslnosti. Dobře ne pozoruj a snaž se zjistit moje přednosti i nedostatky. Především znalost mých ndostatků je pro Tebe důležitá. Budeš-li je znát, naučíš se čelit nepříjemným situacím.
Jsem živý tvor s duší dítěte - umím milovat, nenávidět, žárlit i bát se. Umím mít radost z Tvé radosti a rmoutit se z Tvého smutku.
Prosím Tě, pane, abys mě za každý dobře provedený úkol pochválil a byl důsledný pokud Tě budu zlobit. Jen tak poznám, že jsi můj milující pán a celý život Ti Tvou lásku budu oplácet nezištnou službou.
Prosím Tě, pane, abys o mě všestranně pečoval, pravidelně mě krmil, venčil a česal. Budu-li nemocen nebo zraněn, pečuj o mne s láskou a buď ke mně ohleduplný. Určitě spolu prožijeme hodně dobrého i zlého. Kvalita mojí služby bude úměrná kvalitě našeho vzájemného vztahu.
A ještě jednu +prosbu k Tobě mám, pane.
Pamatuj, že psí život je šestkrát kratší než lidský. Až budu stár a nebudu Ti moci sloužit - nechej mě u sebe na dožití. A jestliže můj skon bude neodvratný... dopřej mi, pane, rychlou a bezbolestnou smrt. Pak se příliš nermuť. Jistě přijde můj nástupce, který Ti poslouží stejně dobře jako já.
... a já, můj pane, budu na Tebe čekat za +Duhovým mostem kde se, až přijde čas, spolu jednou setkáme.