Nový začátek našich stránek

26. června 2009 v 17:00 | Zašovský květ |  Aktuálně
Zdravíme a vítáme všechny, kdo se přišli nakouknout do našich nově budovaných stránek. Stále se na nich ještě pracuje, tak mějte s námi trpělivost
Aby jste se o nás dozvěděli víc a častěji, tak s tím mi od letošního června pomáhá můj oblíbenec a skoro synovec Peťa. Takže touto cestou mu patří ode mne VELKÝ DÍK, bez něho tady nenastrkám nic, pro ty co mne neznají: jsem totiž blondýna...
Co jsme dělali a prožili do konce května 2009 se budu snažit doplnit i s nějakýma fotkama (někteří z vás se tam možná i najdou)

Květen 2009
Tento krásný jarní měsíc je úrodný. Naší fletí kamarádce se narodilo 10štěňátek a jsou všechny zdravé a krásné! Jukněte: +www.coloradobeetle.cz První květnový víkend jsme strávili v Čechách nedaleko Jindřichova Hradce. Parta asi 16-ti lidí, ubytovaných ve starém mlýně, se vydala na poznávačku po okolí na kolech. Jelikož já jsem byla po drobné operaci a kolo tedy nebylo možné, vzala jsem s sebou Ariellku, ať má paničku vyjímečně jen pro sebe. Baxulka zůstala hlídat domeček a paní bytnou. Ariska se po ránu přivítala s každým, kdo vystrčil nos z postele a pak je postupně vylákala ven a nutila házet tenisák nebo klacek. Takto je nastartovala k lepším výkonům na kole. Po snídani se cyklisti rozjeli do kopečků a my jsme se kochaly po okolních přírodních krásách. Přítomnosti Ariellky samotné jsem si i já náležitě užívala. Procházky s ní jsou nyní v jejích 9-ti letech klidné a velmi příjemné. Časy, kdy lítala jak splašené torpédo, aby jí nic neuniklo, aby byla vždycky ve vedení a daleko ve předu, jsou ty tam. Zkušenost nabranou léty, že srnka i zajíc jsou stejně nedostižní, s ní udělala pravou psí dámu. Vykračuje si s vesele pohupujíc hlavičkou, sem tam zamává ocasem, jako na souhlas, že procházka je fajn.

5.5. naše modrá kartouzská kočka Enja je s námi už 5let. Ona je jediná svého druhu, která se může bez obav procházet po naší zahradě a vyvalovat se na pelíšku našich hoviholek. Cizí kočky mají co dělat, aby před hlídačkami prchly na strom, případně úplně mimo jejich dosah.
Enya
V půlce května jsme odjeli všichni opět směr Tábor, tentokrát do Knížecího Rybníka. Baxa byla přihlášená na bonitaci. Byla to první bonitačka podle nových pravidel. Takže ani já jsem netušila přesně do čeho jdem. Hned v pátek v podvečer, po příjezdu do kempu, jsme se šli projít a naše černoprdelatá kráska nasála stopu asi velmi zajímavého zvířete a byla v pr....v prčicích! No ty nervy, že už nebudeme mít koho bonitovat, si dokážete představit! Po marném hulákání po lesíku, jsme se museli vydat za ní. No bodejť by se mohla vrátit, když byla někde za plotem, pravděpodobně u soukromého rybníka, a tam si vesele parfémovala kožich v chcíplé rybě... No nádhera! Hlavně, že se megera neztratila a její páneček jí zpoza plotu dostal. A že u toho špačkoval...!
V sobotu počasí speciální výstavě nepřálo. My jsme nevystavovali, ale skoukli jsme alespoň pár krásných zvířat. Před polednem za námi přijeli známí s malým chlapečkem a tak jsme se věnovali trochu i jim.
V neděli se ukázalo sluníčko a byl krásný den. Byla jsem docela nervózní a to se asi přenášelo i na Baxynu. Jak jsem se zmiňovala, nevěděla jsem jak má nová bonitace vypadat a tím pádem jsme neměly ani nacvičeno. Byla to opravdu přirozená a nijak natrénovaná reakce. Jasně- střelbu známe i ze cvičáku, ale nejvíc Baxu asi překvapilo, že všechno bylo na dlouhém vodítku, které se stále někde vlnilo za ní. Stopovat se na tom nemělo, neměla přece postroj. Tak co to paničko znamená? A proč mám běžet za tebou do toho klubka lidí, když mně drží na konci vodítka ten šikovný chlap? Asi raději budu sedět u něho, co když mně strhne zpět, když se rozběhnu? No tak já teda jdu, když tak naléháš. Tak nějak to působilo na mně. Ale jinak všechno proběhlo bez přemýšlení a velmi přirozeně. Povahový test v pořádku. Uf! A na řadu přišel celkový vzhled. Trošku jsem se obávala měření, aby se nehnízdila nebo neznervózněla. Ale Baxy to vzala velmi sportovně a statečně se nechala ošahávat, poměřovat, přeměřovat, nakukovat do tlamy i do uší. Zaběhala si, udělala výstavní pózu a můžeme se jít fotit a na genet.stěry. Super! Máme chovnou fenu: 1/2a/D2,L4,S1,S5/S
Baxy Zašovský květ
Nejlepší na konec: ten rybník se konečně mohl plně využít a mohlo se v něm konečně ráchat do bezvědomí.
Bonitace se úspěšně zůčastnila i +Bella Zašovský květ s paničkou Kristýnkou. Holky byly moc šikovné a takové majitele bych přála všem štěníkům
Po příjezdu domů naše obě holky odpočívaly skoro dva dny. Ale všichni jsme měli hezký pocit ze společně prožitého a úspěšného víkendu.

1.6.
ARINKA MÁ DNES NAROZENINY A MY MÁME PŘÁNÍ JEDINÝ.....
Ariellko moje, přeji ti k tvým 9-tým narozeninám zdraví a vitalitu, ať jsi s námi ještě dlouho. Máme tě moc rádi!!!
ariellka
Ariska už je ve věku, kdy se už rozmýšlí, jestli jít v dešti ven nebo je to zbytečné, má přesně vychytané časy kdy se panička vrací z práce a kdy pán, v jaké jsou náladě, jaký udělat obličej, když se jí něco nechce a naopak když to chce ihned. Má nás prostě vychované a my dobrovolně a často s úsměvem děláme co jí na očích vidíme. Někdo bude chápavě pokývávat na souhlas, někdo možná nesouhlasně. Věřte, že ona si trochu té zvýšené péče zaslouží. Je sluníčkem našich dní a já jsem šťastná za to, že zrovna já jsem její panička.

4.6.
Ve čtvrtek odpoledne k nám přivezli Bellinku na prázdniny. Její rodina odjela na 2týdny do zahraničí, kam s nimi nemohla a my jsme vyhráli hlídací konkurz. Měla jsem obavy, jak moc bude smutnit, nakonec to nebylo až tak dramatické. Baxynka se jí hned ujala a společně peklily střídavě na zahradě, v baráku i na procházkách. Seznámila ji s naší kočkou, která si myslela, že vidí Baxu dvojmo. Teprve až ji Bellinka začala pořádně prohánět, tak procitla a dávala si na ty znakaté holky pozor.
bellinka s rodinou
Účastnila se všech akcí, které se v době kdy tu byla, konaly. Myslím, že občas toho měla plné brejle. Nová panička, prostředí, lidi, psi, 10 štěňat černých fletíků, nové procházky, jiný režim, všechno bylo jinak a hlavně její panička, ta jenom její, tu prostě nebyla. Baxa ji často provokovala ke hře, až jí občas musela Bellča usměrnit, že ona už na její fórky nemá náladu. Pak na 4dny jsem zmizela i já- náhradní panička a staral se jen náhradní pán. On byl sice moc hodný, ale taky moc v práci.Naštěstí tu přes den byla hlídací babička a ta mívala pytlíky s piškotama! Já jsem zkrátka nečekaně zkončila v nemocnici, byl to pech, že zrovna v tuto dobu, ale hoviholky byly vzorné a já děkuju těm mým nejbližším, že to zvládli i beze mne. Druhý týden byla Bllča už tak zvyklá a my na ni, že když si pro ni pánečci přijeli, bylo nám líto, že to tak uteklo. S ní jsme ani nepocítili, že máme jednoho velkého psa navíc.
bellinka z kostí
Arinka se z těch fletích štěňat rozkojila a má zánět mléčné žlázy. Tak dostala antibiotika a za pejskama teď už nepůjdem. Měla horečku, zvracela, jsem moc ráda, že se už ulevilo. Mimochodem jsou ještě 2 fletí kluci volní a jestli víte o někom, komu je smutno po chlupaté společnosti, tak je pošlete na +http://coloradobeetle.huu.cz/, Mají super rodiče a skvělý odchov. Doporučuju.

24.06. čtvrtek
Je období dešťů. Fakt mazec! Během hodiny byla Zašová a okolí neprojízné. Na zahradě bylo jednu dobu nastoupaný metr vody. Po cestě a chodníku se valí hnědá voda, která s sebou nese dřevěné klády, mrtvé slepice, gbelíky a kde co se namanulo. Na štěstí jsem stihla přeparkovat auto na kopec. My máme pod vodou do půlky zahradní domek a celou zahradu, ale sousedi to mají snad až v kuchyni. Hasiči se nezastaví a policajti řídí dopravu. Teď už je tma, voda opadla, snad se už vrátila do koryta. Jsem zvědavá, co nás čeká ráno za pohled. Doufám, že psí boudy nebudou prosáklé durch. Holky to samozřejmě sledovaly z domu, nechtěly se jít ani vyvenčit. Jen Baxa to šla prubnout, musela zachránít svého plyšáka. Tak ráno se uvidí... kotec pod vodou :(