Červenec 2009

18.7.09 Vodníci

24. července 2009 v 12:49 | Zašovský květ |  Aktuálně
Třetí sobota v měsíci patří společnému výcviku naší zlínské brigády. Tentokrát jsme se zaměřili na vodu. Sešli jsme se v Kroměříži na bagráku. Ač nás bylo méně, než obvykle (v době dovolených je to vždy složitější), užili jsme si dopoledne výborně! Labradorka Axy, snad křížená s vydrou, plavala imrvere-furt! Připravuje se na vodní zkoušky, takže to vzala velmi zodpovědně. Na to, že je ještě v podstatě "na mateřské" je ve výborné kondici. Mimochodem jestli někdo shání pracanta labradora, tak Axynka má doma ješte 3 volné kluky a kontakt je na +http://zbk-zlk.tym.cz Hovawart Artur se také chystá na vodní zkoušku a tak nás všechny zachraňoval, co to šlo! I uplavané pádlo neměl problém dopravit do člunu. Aby těch hovíků nebylo málo, přijela se na nás podívat a taky pocvičit Iveta hned se dvěma hovawartíma slečnama. S Becky (to je sestra od naší Baxy) a malou Buggi. Becky se pomamila, miluje vodu a také aportky, Bugginka je ještě mrně, ale už s ní šijou všichni čerti. Tak uvidíme jestli se paničce Ivetě tento směr výcviku bude líbit a stane se čekatelem na členství v brigádě. Každopádně předpoklady mají!
Naše Ariellka si to náležitě užila! Nechala se vozit na člunu, několikrát ho přitahovala z vody, aportovala snad 50x! Je to vodní živel! Za to u Baxy proběhl plavecký výcvik, bohužel bez většího úspěchu. Rozhodla se raději paničce hlídat boty a pak si nastoupila do člunu a já s její maminou jsme ji musely vozit po vodě. No zkrátka děti jsou radost! Ale jinak byla velmi šikovná a cviky mimo vodu byly radostné. Všichni psi se vyběhali, pracovali s radostí a myslím, že to bylo velmi pozitivní dopoledne. Poděkovat musím Petrovi a Dance, že nám všem byli nápomocni při výcviku, protože svoje pejsky s sebou neměli.
Fotky +Více

17.7.09 Kouzelná chaloupka

24. července 2009 v 12:44 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
Volala mi kamarádka, že jsou s manželem na chalupě v nedaleké vesničce, tak ať se stavíme na kávičku. Neměli jsme na pozdní odpoledne nic v plánu a na procházku bylo jedno kam se vydáme, venčit stejně chodíme 2x denně, aspoň holky měly změnu. Kamarádi Milenka s Mirkem mají nádhernou starou dřevěnici a úžasnou zahrádku i se skalkou. Na fotkách je sem tam z toho něco vidět, i když se Milen snažila aranžovat naše chlupáčky. No udělala z nich málem modelky . Taky za luxusní sušenky jsem málem i já šplhala na šutry! Byl to moc příjemný podvečer a brzy si to zopáknem, ale tentokrát i s grilovačkou!
Fotky > ZDE <

15.7.09 Vedro jako blázen

24. července 2009 v 12:41 | Zašovský květ |  Aktuálně
Vedro jako blázen, nedá se nic podnikat. Tak na večer jsme se vydali vykoupat na přehradu. Lidí už tam nebylo mnoho, pro nás fajn. Holky mohly lítat kolem vody a aportovat balonky v libovolném směru. Arinka si se mnou zaplavala téměř do půlky přehrady, Baxyna hlídala zodpovědně batoh. Brouzdat vodu kam dosáhne a pak zlobit svoji maminu, když leze z vody, no to by jí šlo. Nedej bože ji odnést dál od břehu! Vykulí oči (jak s oblibou říká páníček: jak kravička před kopcem) a davaj ke břehu! Kdybych nebyla svědkem u porodu naší slečny, nevěřila bych, že je Arinčina. Ta vodu, plavání a aportování z ní přímo miluje. No hold je Bambulka asi po taťkovi. Přijeli za námi i naši kamarádi z chaty a to si holky nemohly víc přát.
osvěžené a odpočaté hoviholky
Fotky +Více

Výlet do lomu

17. července 2009 v 17:40 | Zašovský květ |  Aktuálně

Fotky +Více
Včera jsme měli u nás Peťu, který mi trpělivě pomáhá se stránkama. Spal v obýváku v obležení obou našich dam. Chlupů tam bylo jak ze dvou hovawartů , ale šťastní vypadali všichni tři. Na oběd jsme jeli k jeho mamině, mé výborné kamarádce a přítelkyni, Gabce. Mají na Bystřičce chatu a tráví tam celé léto.
Jen co jsme vystoupili z auta, Arinka s Baxou se vrhly vítat Gabču a jejího druhorozeného syna Šimonka, zvaného Krasoň, s takovou vervou, že se museli přidržovat. Naše holky je totiž bezmezně milují- celou rodinu! Většinou pak nastává problém s chaty odjet. Baxa ještě jakž-takž, ale Arinka to tam všechno tak zbožňuje, že proběhne celou chatou, zírá na mně z terasy přes zábradlí, že jako ještě nee. Pak zabere až balonek jako lákadlo.Po dobrém obědě přijela na návštěvu kamarádka Lucka, která momentálně žije i s přítelem v Anglii. Před časem jim v 10-ti letach odešel černý labrador, tak se intenzivně muchlala s našima holkama, v rámci terapie. Až se Šimpa vyspinkal, šli jsme hromadně na procházku do nedalekého lomu. Ještě při cestě Ariska vyhnala malou pudlici od Gabčiny chaty, protože to je její kamarádka a ona se o ni nebude dělit s žádnou malou chlupatou zrzavou pudlí holkou! Na štěstí majitelé pudlice Žofky jsou normální sousedé, kteří to pochopili. Arinku znají od štěňátka a vědí, že straší tak na oko.
Hříbky jsme cestou nenašli, asi už byly vysbírané, ale psiska se náramně vyběhaly, dokonce Baxa ani nechytla žádnou zajímavou stopu a já měla foťák u sebe- světe div se! Takže budou i nějaké obrázky
neználek v lomu

Naše feny

11. července 2009 v 20:51 | Zašovský květ
Ariella z Faustova domu
Baxy Zašovský květPhoebe Jane Puella Fera - není v sekci

Opět na tréninku - 1.7.09

2. července 2009 v 10:24 | Zašovský květ |  Aktuálně
Po delší době jsme dnes zavítali na náš cvičák na Bystřičce. Ariellka je celá nesvá z každodenních bouřek a je bez jiskry v oku. Cupitá jen tak aby se neřeklo a ani Baxynka ji nedokáže vyprovokovat k akci. Ale jak jsem doufala: změna prostředí jí udělala moc dobře. A když se při cvičení objevil balónek, byla to už Ariska, jak má být. Jen musíme dávat bacha, ať to s lítáním nepřehání, bývá pak bolavá. Bohužel si neodpustila po tréninku plavání v Bečvě a aby Baxa nebyla pozadu, zmáchala se taky.Baxynka mně dnes mile překvapila. Cvičila s chutí a měla dokonce obrovský zájem o míček. Byla stále napružená, jestli odměna bude pamlsek nebo hra s míčkem. Dlouhodobé odložení měla taky na jedničku, na to, že jsme ho nedělaly ani nepamatuju, jsem čubrněla. Kdyby nám to štěkání na povel někdo naočkoval, tak jdeme z fleku na zkoušku ZZZ. Bohužel je to snad jediný cvik, na který jsem u ní nenašla návod. A to jsem si dříve fandila, že tohle naučím každého psa dříve či později. Ještě poslední možnost je zkusit klikr, tak uvidím a pak dám vědět.. Ale jinak jsem byla s dneškem moc spokojená a mám radost, že obě holky teď spokojeně odpočívají a jsou zdravě vyblázněné

V chov.stanici +http://coloradobeetle.huu.cz/ už zůstalo poslední štěňátko černého fletíka. Je to kluk a už teď aportér. Oni se s těmito vlohami snad rodí Usmívající se