Srpen 2009

HÁNÁCKÝ PŘEBOR 2009

29. srpna 2009 v 22:46 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
29.08.2009
Mám za sebou moje první velké opravdové závody! Konaly se na kyn.cvičišti ve Vlkoši, kde se mimochodem panička moc ráda vrací, protože s Ariellkou a tamní skvělou partou už lecos zažila. Byly podle ZOP a ZPU1 a já jsem byla přihlášena samozřejmě na ty první. Oficielní název je HANÁCKÝ PŘEBOR a Vlkošáci ho pořádají od r.1969, takže už má dlouhou tradici. Páni rozhodčí byli Květoslav Štibora a Luděk Novák. Ceny byly úžasné, bohužel na mně už nezbylo. Ale pěkně od začátku...
Panička brzy ráno vyhlásila budíček a nutila mně vysoukat se zpod postele. Jsem myslela, že si dělá srandu! Sobota šest ráno, venku šero a lehce deštivo a ona chce jít ven?! No nakonec jsem se nechala přemluvit až nadzvedla postel...přece se nebude venčit sama! Ale bylo mi divné, že po procházce jsem zůstala v autě a mamka Ariska šla domů. No jak jsem viděla, že se panička řítí zpět s pracovním batohem, hned jsem pochopila, že bude nějaká hurá akce. Cestou přibrala 2 kámošky, říkala jim podpůrný tým, a vyjeli jsme směr Vlkoš.
No počasí se cestou tak zhoršilo, že by psa nevyhnal. Můžete hádat 3x....bingo!!! Mně vyhnala! A ještě chtěla, ať si pocvičíme! Všecko bych pro ni udělala, jen ať je holka šťastná...chtěla celou poslušnost! Na vodítku, bez vodítka a pak dokonce dlouhodobé odložení! Padla na znak, či co?! V tom dešti!!! Jsem zažila rozum a když ode mně poodešla, aspoň jsem si stoupla. Přece nebudu ležet n té kaluži! Jsem těhule, mám na to nárok! Nebo nee?
Pak jsem doufala, že bude panička rozumná a už pojedeme domů, na můj pelíšek. No zrada! To samé jsem s ní musela absolvovat ještě ve skupině tří dalších neméně zoufalých chlupáčů. Ale vážení vrchol byl, když mi nandala náhubek a pak mně přenášela ještě s nějakým cumlíkem. Říkali mu pomocník na přenášení....jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až budu přenášet já. To bude frkot!
Nicméně pak mně móóóc pochválila, jako že jsem statečná, a mohla jsem konečně odpočívat ve své pojízdné boudičce. Dostala jsem pamlsky a v suchu dřímala. Až později odpoledne jsme se všichni seřadili, pan rozhodčí něco povídal a rozdávaly se poháry a krásné balíčky s něčím voňavým. Nechápala jsem, že někteří dostali moc a jiní nic. Pak mi panička vysvětlila, že jen ti nejlepší mohli být odměněni. Nechci se hádat, ale já věřím, že mně asi přehlédli, vždyť já jsem přece nejlepší!!!...nebo nee?
Můj podpůrný tým byl samozřejmě na mé straně, aspoň myslím, protože to pořádně zapil. A pán na mně doma čekal s výbornou večeří- jen svíčky chyběly (ty šetří asi pro paničku). Ta povídala, že jsem byla šikula a v tom počasí ani nedoufala, že skončíme na 12tém místě z 22!!! Tak asi dobrý.
Příště snad vyjde lepší počasí a zas vymyslíme ňákou akci, Panička se těší a já ještě nevim


Fotky > ZDE <

Překvápko

26. srpna 2009 v 20:24 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
SOBOTNÍ PŘEKVÁPKO
V sobotu nás nečekaně přepadli Slavíčci. To nejsou jen tak ledajací ptáci, ale rodina od našeho pánečka. A bylo tůze príma. Šla jsem dokonce sama vyvenčit Beatku. Kryštof zatím dělal Arince holiče a popravoval jí frizůru. No a pánečci klasicky koštovali slihovicu- říkala Bejka.
Fotky > ZDE <

Návšteva u Bellinky

26. srpna 2009 v 20:21 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
21.8.09 NÁVŠTĚVA U BELLINKY A JEJÍ BEZVA RODINY
Bella Zašovský květ >>http://www.smart-web.cz/kristy/

V pátek odpoledne naši pánečci zaveleli a jelo se na veliký výlet. První jsem si myslela, že se jedeme podívat opět za mojí láskou Miszou, ale mamka mi vysvětlila, že teď už není třeba... A ta o tom musí něco vědět, vždyť po světě běhá mých 13 sourozenců. Bylo jich o jednoho víc, o Axíka, ale když byl ještě štěndo, vběhnul pod rychle jedoucí auto a stinul svým pánečkům jen 2x zamávat ocáskem a usnul jim v náručí. Škoda, že já ho nepoznala, prý to byl fešák! Mamka Arinka ho měla ze svým prvním frajerem Aldou. Ale to je z jiného soudku
Takže jsme vyleli celá smečka, zavítali jsme do super obchůdku, kde jsou jen dobroty a mňamky! Tam jsem se dozvěděla cíl naší cesty. Jsem si hned myslela, že se panička tak rozšoupla a nakoupila těch kokin nějak moc. Povídala kamarádce prodavačce, že dárečky jsou pro Bellinku. Super!!! Jeli jsme tedy za ségrou! Když byla u nás na prázdninách, náramně jsme si to spolu užily! A opravdu to bylo, jako bychom se naposledy viděly včera. Naše páníky teda vítala náramně, až jsem nevěděla, jestli nemám raději začít žárlit. Ale šli jsme na procházku a maj to tam úplně skvělé! Pásli se tam takoví divní velcí psi, ale nevoněli jako psi. Moje panička jim říkala koně a hladila si je. Já jsem na ně raději blafla, po vzoru Arinky, ale nic to s nima nedělalo. Běhat nechtěli. Pak jsme Bellis vzali útokem kukuřici- výborné počmucháníčko!
Po procházce se mnou Kristýnka zkoušela nějaké agility... No nevím, ale pamlsky se tam taky rozdávaly, tak to s ní určitě prubnu i příště. Už budu vědět, že mám lítat jako vítr
No opět to nejlepší nakonec. Velký páneček od Bellis nám připravil grilovačku a jeho paní upekla výbornou buchétku. Samozřejmě na nás zase zapomněli! Skoro všechno to zbouchali a až funěli, jak baryci, dostalo se na nás. Příště budu chytřejší! Pošlu Arinku a Bellinku na hlídku a nejlepší kousky zbalím nám. Moje panička pak stejně vrčí, že je taky jako buřt. Snad to setkání brzy zopakujou, ať to prubnu!
Fotky > ZDE <
_____________________________________________________________________________

Sutiny

26. srpna 2009 v 20:17 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
SUTINY 15.08.2009
Třetí sobota v měsíci opět patřila společnému tréninku naší zlínské brigády. Panička nás vzala obě, prej ať máme radost. No mamka Ariellka se v tom binci vyzná, zvedá čumák a hnedle ví, odkud vítr vane. Má na to talent, bo co, ale já v mém požehnaném stavu, jsem se do toho moc nehrnula. Ale jak se mi schovala panička, to byly jiné fofry! Kdo by mi tak podstrojoval jako ona?! No možná páneček, ten má pro mně slabost ... Ale nemohla jsem ji tam tak nechat! Jsem do toho hledání dala všecko! Naštěstí můj výkon ocenila a sladkou odměnu připravila. Asi se mi ztratila jen tak cvičně, vždyť ani nevolala o pomoc. No mamka Arka hledala i více lidí najednou, nechápu, jak se tak mohli postrácet ...
Oni ti dvounožci jsou tak degenerovaní, že se stratí i několikrát za sebou a vždycky v tom největším binci. Jelikož jsme byly holky šikovné, pozvali nás pánečci za odměnu na oběd. No a to bylo úplně nejlepší
Fotky > ZDE <

KRYTÍ

13. srpna 2009 v 7:49 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
PRVNÍ OPRAVDOVÁ BAXYNČINA LÁSKA
Tak je to tady, přišel můj velký den! Panička mi o něm povídala, ale moc jsem v tom jasno neměla. Pořád slibovala, že pojedeme na výlet a že tam na mně bude čekat můj vyvolený. No spíše její vyvolený, vždyť já jsem ho čmuchala jen na obrazovce počítače... Zkušení ví, že tam toho moc nevyčmuchám... Ale panička mne nezradila. :) V pátek odpoledne jsme dorazili na místo, povídali že do Polska, a jen co jsem vyhupsla z auta stál tam ON. To vám byl ale takový krásný hovawartí kluk, že se mi z toho úplně zatočil ocásek... Něžně mi olizoval ouško, asi mu panička prozradila, že to na mně platí. Pak jsme laškovně pobíhali po krásné zahradě jeho paničky Oly. Já jsem samou láskou zapomněla štěknout jeho jméno! Říkali mu Míša, ale v občance měl Nellik Las Ksiezniczek. Že to zní hezky...? Jen nevím jestli jsem teď paní Nelliková nebo ta druhá... Je to fuk, důležité je, že jsem s ním mohla strávit svůj čas až do neděle a oba jsme si to náramně užili. Ještě jsem mu stihla slíbit, že když z naší velké lásky budou malí Míšové a Nellikové nebo i Mišky a Nellinky, tak budou mít jeho jméno napsané v rodném listě i v občance. Panička říkala, že chlapi jsou na takové věci pyšní. No už končím se psaním, přebírá to panička, a já fíčím baštit!
Fotky > ZDE <
MÁME NAKRYTO!!!
Jak už se Baxyčka pochlubila, byli jsme o víkendu krýt v Polsku u paní Oly Pasko. Její pejsek se nám opravdu moc líbil, ale vidět ho na živo předčilo naše očekávání. Nádherný urostlý černoznakatý pes s velmi příjemnou povahou. Kdo je na něho zvědavý, tak mrkněte na >http://www.hovawart.wizja.net/< Bydlí tam s ním ještě tři HW holky a jeden pejsek původem z útulku. Je naprosto úžasné v jaké pohodě může žít více psů, když mají skvělého pána. Ola je jednoznačně šéfem smečky. Smekám před ní, protože to co jsem měla možnost vidět u ní, mne pohladilo nejen po duši, ale i po srdci.
Touto cestou děkuji Ole za pohostinnost, trpělivost (za tu také Miszovi) a pro mne i nové zkušenosti. Teď nezbývá než se těšit, jestli všechno bude, jak doufáme... Držte nám palce!!!
Fotky > ZDE <

Hurá na cvičák

7. srpna 2009 v 13:06 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
5.8.2009 Hurá na cvičák!
Dneska po práci (jsem vám přece štěkala, že i já už chodím "do práce"), mně i mamku vzala panička na cvičák. Myslela jsem, že tam nikdo nebude, když mně tak hlídá, ale jó, byla tam kámoška Šanda a to i se synátorem. To jsou naši kámoši! Šanda je holka plemene flat coated retrievra! Ta kamarádí se mnou i s Arinkou a její panička Dáša zase kamarádí s naší paničkou. Ale pán říká, že spíš paří, ale mně se to moc nezdá, protože jsou pak obě hodně veselé a nechají nás dělat skoro všechno, co chcem. Teda skoro, protože když jsem posledně chtěla hodně osobně pozdravit jejich zakrslou králičici Sáru, dostala jsem vyhubováno. Ale to odbočuju od tématu, to je těma hormónama, nemůžu se soustředit. Panička říkala, že to má taky tak.. No zkrátka na cvičáku jsme pocvičili jen lehce (asi vzhledem k mému stavu) a jeli se projít a vykoupat na Bystřičku. Teda já se jen procházela, do vody šli jen ti čvandráci. Mně spíš zajímal Ardišek, ten fletí cumlík... Ale je to fakt ještě cumlík...
Fotky > ZDE <

Pracovní hovawartka Baxynka

7. srpna 2009 v 13:02 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
4.8.2009
Zdravím všecky, co tu za námi chodíte! Se mi tak dobře píše, když si to můžu tlapkou všecko naplácnout, jak ten život psí jde . Panička to moc necenzůruje, tak můžu prásknout občas i něco na ni..
Si představte, že mi brání v lásce!!! Pravda, mně se líbí teď skoro každý.. Dostávám se do svých "nejlepších dnů", panička sice říkala něco o zatemněné hlavičce hormónama nebo čím, ale já vím že s hlavou to nemá nic společného! Prostě ona mně nechápe! Já "je" všechny fakt miluju! Jsou tak dvorní! Třeba ten baset, co bydlí na kopečku, ten má takový kukuč! Skoro si dovedu živě představit i naše společné štěňátka! A že je kapku menší než já, to mi fakt starosti nedělá! Jsem to viděla v televizi, teď je to největší hit! Ona krásná mladá vysoká modelka (to jako já) a on scvrklý starý flekatý (to jako můj drahý baset).
Tak co na tom ? Můžou dvounožci, tak snad by mohli i čtyřnožci... A nebo ten labrador od vedle, ten by taky stál za hřích! Škoda, že má tááák vysoký a pevný plot! Jsem přemýšlela, jak ho překonat, ale moje panička to asi zmerčila a teď musím chodit pracovat s ní do jejího kadeřnictví. Má to tam sice moc hezké, lidičky mně tam hladí a obdivujou, nosí mi i dobrotky, ale žádná nová láska! Ale slyšela jsem, jak si povídala s jednou zákaznicí, že má na pátek pro mně překvapení. Prej jedeme do Polska! Asi nějaký výlet...často jezdíme na výlety, ale pak jsem tomu moc nerozumněla. Nějaké krytí...ale já nevím co to je! Posledně jsem se chtěla přikrýt v posteli, ale nedovolila mi to. A teď se mám jet přikrývat na výletě....taky v tom nemá jasno! Ale já to zjistím a pak to na vás vyštěknu. Haf! A teď mi promiňte, přišla mi další klientka a bude mně masírovat, nebo ji bude panička melírovat?...
Fotky > ZDE <

Nedělní chvilka poezie

7. srpna 2009 v 13:00 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
2.8.2009
Takže úvodem dnešního článku vám oznamuji, že psaní se ujímám já, hlavní hrdinka těchto stránek: Baxy Zašovský květ Tada skoro hlavní, protože moje mamka Ariellka je pořád ještě velký šéf u nás doma...
Panička dneska převlíkala peřinky, ale asi se zdržela někde na kus řeči (ona je vám děsně ukecaná) no a pán chudák byl děsně opuštěný. Já jsem ale holka chápavá a v posteli jsem ho samotného nenechala. To panička čubrněla kdo jí zahřívá místečko! No povídala něco o tom, jestli si pán náhodou nevšiml, že je převlečeno- jako bych se já hrnula někdy do něčeho špinavého , no a on na to: no když Baxyčka chtěla... Její chyba, že se někde fláká, já myslela, že je tam už volno... Příště budu šikovnější, vlezu si pod peřinu a ona mně neuvidí a pána budeme mít obě
Fotky > ZDE <

Parné odpoledne

7. srpna 2009 v 12:57 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
30.07.2009 Parné odpoledne
Bylo krásné letní odpoledne, hyc jak u opic. Nehodilo se ani nikam moc daleko vycházet. Seděli jsme u Dáši na zahrádce ve stínečku, všechny 3 holky s námi. Popíjely jsme stříček a měly pohodu. V podvečer naše chlupatice ožily a řádily, jak dračice. Ariska se Šanou soupeřily o Baxynu přízeň, protože hárá... Opravdu velká reglace . Nakonec si Baxa vybrala Šanynu a udělala si z ní "trenažér" na krytí...

Pondělí na cvičáku

7. srpna 2009 v 12:55 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
27.07.2009
Jelikož jsme byli o víkendu pryč bez pejsanů, tak pondělní mimořádné cvičební odpoledne nám přišlo vhod. Sešli jsme se v menší, za to kvalitní, sestavě: 3 hovawartky, 2 boxerky, 1 erdelka a 1 fletí dáma . Prosvištěli jsme postupně poslušnost i překážky, odložení už ve skupině. Něco málo jsme i vyštěkali, tedy pejsani, a bylo to velmi pěkné. I přes Baxynčino počínající hárání. Čekali jsme ho už začátkem měsíce, no dočkali se až koncem. Stále zvažujeme krytí, štěňátka by byly podzimní, no uvidíme uvidíme...Po cvičáku jsme s Dášou a Šandou jely na přehradu holky ještě osvěžit. Jsou to kačeny jedna větší, než druhá! Byly vyblázněné a vyčvandrané do posledního chlupu . Jen Ariellka se už hůř otřepává a vzhledem k její nádherné a stále husté srsti špatně schne. Sice ji vždycky pořádně vytřu froťákem, ale i druhý den je ještě srst vlhká... Na štěstí je hezky a na ranní procházce se proluftuje
Fotky > ZDE <