HÁNÁCKÝ PŘEBOR 2009

29. srpna 2009 v 22:46 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
29.08.2009
Mám za sebou moje první velké opravdové závody! Konaly se na kyn.cvičišti ve Vlkoši, kde se mimochodem panička moc ráda vrací, protože s Ariellkou a tamní skvělou partou už lecos zažila. Byly podle ZOP a ZPU1 a já jsem byla přihlášena samozřejmě na ty první. Oficielní název je HANÁCKÝ PŘEBOR a Vlkošáci ho pořádají od r.1969, takže už má dlouhou tradici. Páni rozhodčí byli Květoslav Štibora a Luděk Novák. Ceny byly úžasné, bohužel na mně už nezbylo. Ale pěkně od začátku...
Panička brzy ráno vyhlásila budíček a nutila mně vysoukat se zpod postele. Jsem myslela, že si dělá srandu! Sobota šest ráno, venku šero a lehce deštivo a ona chce jít ven?! No nakonec jsem se nechala přemluvit až nadzvedla postel...přece se nebude venčit sama! Ale bylo mi divné, že po procházce jsem zůstala v autě a mamka Ariska šla domů. No jak jsem viděla, že se panička řítí zpět s pracovním batohem, hned jsem pochopila, že bude nějaká hurá akce. Cestou přibrala 2 kámošky, říkala jim podpůrný tým, a vyjeli jsme směr Vlkoš.
No počasí se cestou tak zhoršilo, že by psa nevyhnal. Můžete hádat 3x....bingo!!! Mně vyhnala! A ještě chtěla, ať si pocvičíme! Všecko bych pro ni udělala, jen ať je holka šťastná...chtěla celou poslušnost! Na vodítku, bez vodítka a pak dokonce dlouhodobé odložení! Padla na znak, či co?! V tom dešti!!! Jsem zažila rozum a když ode mně poodešla, aspoň jsem si stoupla. Přece nebudu ležet n té kaluži! Jsem těhule, mám na to nárok! Nebo nee?
Pak jsem doufala, že bude panička rozumná a už pojedeme domů, na můj pelíšek. No zrada! To samé jsem s ní musela absolvovat ještě ve skupině tří dalších neméně zoufalých chlupáčů. Ale vážení vrchol byl, když mi nandala náhubek a pak mně přenášela ještě s nějakým cumlíkem. Říkali mu pomocník na přenášení....jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až budu přenášet já. To bude frkot!
Nicméně pak mně móóóc pochválila, jako že jsem statečná, a mohla jsem konečně odpočívat ve své pojízdné boudičce. Dostala jsem pamlsky a v suchu dřímala. Až později odpoledne jsme se všichni seřadili, pan rozhodčí něco povídal a rozdávaly se poháry a krásné balíčky s něčím voňavým. Nechápala jsem, že někteří dostali moc a jiní nic. Pak mi panička vysvětlila, že jen ti nejlepší mohli být odměněni. Nechci se hádat, ale já věřím, že mně asi přehlédli, vždyť já jsem přece nejlepší!!!...nebo nee?
Můj podpůrný tým byl samozřejmě na mé straně, aspoň myslím, protože to pořádně zapil. A pán na mně doma čekal s výbornou večeří- jen svíčky chyběly (ty šetří asi pro paničku). Ta povídala, že jsem byla šikula a v tom počasí ani nedoufala, že skončíme na 12tém místě z 22!!! Tak asi dobrý.
Příště snad vyjde lepší počasí a zas vymyslíme ňákou akci, Panička se těší a já ještě nevim


Fotky > ZDE <