Září 2009

Porodna je připravená

29. září 2009 v 15:49 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
24.09.2009
Tak porodnici mám připravenou a za necelé dva týdny "to" přijde. Vůbec nevím, co mně čeká, ale bříško mám jako balón. Začínám funět a mám takové chutě! Panička říkala, že to jsou chutě těhotenské, ale já mám přímo vlčí hlad! Ke všemu dnes večer začala balit pracovní batoh, vypadá to na ňákou akci... samozřejmě beze mne, já už vůbec nemám pracovní myšlenky. Začínám vyvařovat plíny. Povídala něco o punči, takže jede pařit! Oprava, nebyla řeč o punči, ale o Bunči. Je to kousek za Kroměříží, směrem na Koryčany, někde tam se prej i Pongo narodil- doufám, že ho jede panička vrátit. No dělám si legraci. Zlínská brigáda pejskařů záchranářů tam pořádá výcvikový víkend, takže v tomto směru je odborníkem mamka Ariellka, čuchala jsem, že má sbalený postroj, misku, baterku- nedej bože ať se mi tam mamina ztratí! no a taky spoustu kokinek. A já zůstávám doma hlídat pána, aby se nazapomněl na pivu. Ostatně by to nebylo poprvé, kdy jsem ho osobně vyzvedávala A bez paničky!
Takže jukněte na > http://www.bunc.cz < a tam se panička s Ariellkou i Pongem bude od pátku do pondělka zdokonalovat, ale také pomáhat nováčkům a hlavně je skvělej figurant. Vždycky má po kapsách ňáké dobrůtky nebo balonky. A to my pejskové moc rádi! Těšte se na malou reportáž, ale to až příští týden. Haf baf a čau!!!

Výlet na PUSTEVNY

17. září 2009 v 19:01 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
16.09.2009
Včera se pánečci vzhledem ku krásnému počasí rozhodli, že hromadně vystoupíme na Pustevny. Tvorba porodní místnosti se na chvíli přerušila a všichni jsme vyrazili nadýchat se svěžího vzdoušku. Sluníčko bylo příjemné, sezónní tlačenice pryč, v podstatě samí důchodci. Takže ideální doba na výlet se třemi psy, pokud se Pongo dá počítat jako pes- vedle hovawarta je to přinejmenším odvaha.
Pánečkové volili trasu lehčího ražení, vzhledem k jejich fyzičce a mému bříšku plného štěňátek, lehce pokulhávající Ariellce a prdelce, která většinu trasy prospala. Přesto naše cesta byla čtyřhodinová, samozřejmě s občerstvením i obědem pod vysílačem. Pokud byl Pongo ve své tašce, byly jsme já a Ariellka nejobdivovanější havoši na trase. Ale jen co se on rozhodnul, že má taky nožky na chození, my jsme spadly z lopaty a všichni kolemjdoucí se skláněli a pěli obdivné ódy na to malé stvoření, které se tak statečně snaží capkat za námi. Je fakt, že vzhledem k jeho velikosti, má zatím kilo a půl, se opravdu snažil. Ale doma bylo poznat, že já i Ariellka jsme toho našlapaly poctivě více, protože my jsme spaly až do večeře a po ní až do rána, zatím co ten prďa řádil, jak černá ruka, bojoval s kobercem, štěkal na nás odpočívající turistky a doufal, že nás vyzve k boji či minimálně ke hře...marně! Výlet byl úspěšný a těšíme se na další akci, snadse ještě nerozsypu
Fotky > ZDE <

Baxyčka opatrovatelka

17. září 2009 v 18:58 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
15.09.2009
Tak už já se musím o toho malého záškvaru starat! Nestačí mu jeho pelech, pravidelně okupuje můj a dokonce si někdy troufne i na Ariellčin! To je fakt vrchol! Ale má to i své výhody: např. nechává mi pravidelně ve své misce nějakou pozornost za zoubek, sem tam zapomene nějakou žvýkací dobrotu volně ležet- já ji hned uklidím a také nás každé ráno vítá, jako by to bylo poprvé. Jen musíme s Ariskou dávat bacha, kam šlápnem, ono to totiž pak hrozně piští...
Fotky > ZDE <

Návšteva našich kamaradů - nejen čtyřnohých

17. září 2009 v 18:50 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
13.09.2009
V neděli jsme se celá banda šli podívat na nový domeček k našim kamarádům. No oni tam nemají jen tak nějaké čtyřnožce: pobíhají tam 4 králíci- celkem volně, 2 koníci, nějaké ovečky, na gauči se povaluje peršanka- to jako kočka, ale mně to připadlo jako smeták a hlavně mají tam krasavce hovawartího- Axíka. Původní jméno je Irvin od Červené skály. A ještě tam běhal takový černobílý chlupáč s culíkem! To jsem vám ještě neviděla, takovýho vlasáče! Prej žádnej bigbíťák, ale tibetský teriér. Ale hlavně byla prča a i páníci si to užili!
Fotky > ZDE <

Inzerát na posledního černoznakatého štěňátka CASPRA

13. září 2009 v 20:58 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
Nabídka posledního volného pejska z naší chovné stanice!
CASPER je nádherný černoznakatý pejsek s předpokladem pěkného exteriéru a vyrovnané povahy. Je velmi milý, pozorný a kontaktní, mazlivý a při hře s lidmi spíše mírnější a jeví se jako příjemný společník. Znaky má pravidelně vymalované a srst zatím nejdelší ze všech sourozenců. Zatím zůstává s mámou a bráškou Cairem doma, ale pro Cairýska si jeho rodina přijede před štědrým dnem, tak ať mu tady pak není smutno a někdo z vás nebo vašich přátel prožije krásné svátky s "naším" Casíčkem. Neváhejte nás kontaktovat, protože Casper je opravdu mazlík a u nás se na mazlení už stojí fronta

! UŽ JE U NOVÝCH PÁNÍČKŮ :) !


Zprávy od taťky Míšy + příprava porodnice

13. září 2009 v 16:13 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
V pátek jsem dostala poštu od taťky Míšy (Nellika) a jeho paničky Oly. Jsou tak rádi, že na ultrazvuku nám ukázali naše Míšobaxyčky, že vytvořili reklamu na svých stránkách. Předpokládám, že je to práce z větší míry Oly, však víte, že chlapi nemaj to správné rodičovské cítění. Než k něčemu dojde jsou celí hrrr a pak abych si to odedřela sama! Ještě že je to můj miláček chlupáček, všecko zvládnu, vod čeho jsem správná hovawartí ženská!? No hlavně tím chci štěknout poděkování celé Míšové smečce, že nám pomáhají najít ty nejlepší pánečky pro naše budoucí potomky.
No koukněte: > Tu Pilnuje <

Baxy pečlivě dohlíží na tvorbu svých stránek:
Právě přišel e-mail od taťky Míšy
Nic zvláštního se u nás teď neděje. Pán tady lítá se štětkou a maluje mi porodnici. Sice nevím, jestli to není zbytečná práce, bo já jsem si vyhlídla místo u něho v posteli, ale když mu to dělá radost... Na druhou stranu bude mít kde hlavu složit, až prokoukne můj plán.
Jo a taky už mi připravil letní byteček, abychom s malýma hovíkama mohli testovat i paniččinu zahradu. Zatím tam s oblibou čundruje naše kočka Enya, ale až ji začnou nahánět štěnda, tak se zase usádlí ráda doma na gauči.

Navštívil nás ARCHIE Zašovský květ

10. září 2009 v 15:45 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
9.9.2009
Včera nás přijela navštívit Arčínkova rodina. Malá Emmička se zajímala samozřejmě o Ponga. Už i naše kočka Enya spadla z lopaty... No Arčího taky zaujal, ale honit jak malého zajíčka ho nesměl. A že chuť by měl! Já jakožto nastávající matka jsem to všechno sledovala z povzdálí a hlavně se ochomejtala kolem stolu. To víte, pánečci opět hodili klobásky na gril, to bylo sedmero vůní! Ariellka chvíli lítala s tenisákem, ale když se dala do pohybu, tak my její dětičky, jsme ji se štěkotem pronásledovali. A to ji fakt dlouho nebavilo. Nevím co to s ní je? Dříve vydržela lítat a ještě nás oštěknout a vždycky byla u balonku první. Teď ho občas nechá ležet a tváří se, že nemá chuť s námi soupeřit... Ale asi nechce, ať se mým narůstajícím bříškem tak honím A mamky mají vždycky pravdu!
Fotky > ZDE <

Něco málo ze cvičáku

10. září 2009 v 15:43 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
7.9.2009
Na cvičák jezdíme v plném počtu. Já s Ariellkou pocvičíme, ať nezapomínáme a Pongo se učí, jak to vlastně na takovém cvičáku chodí. Je pro něj novinkou, že musí chvíli vydržet i bez paničky a třeba i na vodítku... No 2x nadšený z toho nebyl, ale všichni jsme tím museli projít a panička se vždycky pro nás radostně vrátila. Co by si bez nás nakonec počala?
Fotky > ZDE <

Narozeninová párty

10. září 2009 v 15:41 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
6.9.2009
V neděli jsme byli pozvaní ke kamarádovi na 30.té narozeniny. Bohužel se oslava nakonec konala v bytě a ne na chatě na Bystřičce, my velké holky jsme se neúčastnily. Z naší chlupaté smečky byl zvolen ten nejmenší, jako zástupce, a vyslán poblahopřát kamarádovi Jirkovi k jeho kulatinám. Funkce se zhostil víc než úspěšně, dokonce ho půjde Pongo doprovázet na lov nějakých slečen! Takže svobodné a nezadané krásky: třeste se, borci se možná naparují někde kolem. Nahoďte sexy úsměv a do toho. Jirka je muž v nejlepších letech a navíc s domečkem, kde by se hovík nebo dva klidně mohli prohánět.

Po flámu:

Fotky > ZDE <

Pongo v kadeřnictví

10. září 2009 v 15:38 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
4.9.2009
Jelikož je Pongo ještě malé štěndo, snaží se panička, aby se necítil opuštěný bez své původní rodiny. Ráno vyrážíme vždy všichni na kratší prochajdu, ať se my velké holky proběhnem a řádně vyvenčíme, přece si nebudeme tento na naší zahradě, když můžeme na poli prohnat i pár zajíců či koček na lovu . Pak my máme s Ariellkou na starosti hlídát dům a zahradu našich páníků a tudíž na výchovu malého nehovawatího záškvary nemáme čas. Proto si ho panička ještě bere do práce, ať ho má pod kontrolou. Trošku mu to závidím, v kadeřnictví už jsem taky byla a bylo to moc fajn. Samé hlazení a chválení a taky pamlsky občas nějaká uvědomělá klientka donesla. Ale
když se tam s mamkou Ariskou rozvalíme, už tam není prej kde šlápnout . A navíc některé zákaznice trpí volajakou fóbií s velkých hafošů....nechápu! Ale ať si to tam užije i malej, však takové kousnutí do palce u nohy zvládne zodpovědně i on