Výcvikový víkend Zlínské Záchrané Brigády Kynologů

4. října 2009 v 9:19 | Zašovský květ |  Aktuálně-Starší články
25.09.-28.09.2009
Baxyčka je ve vysokém stupni těhotenství, proto pár postřehů s našeho LVT na Bunči budu muset vypotit za ni já, její mamina Ariellka.
V pátek brzy odpoledne panička nabalila auto, proviant a tradá směr Kroměžíž a dál do lesů, kde jsme se setkali se zbytkem členů naší brigády a zahájil se letní, spíše podzimní, prodloužený výcvikový víkend na Bunči. Ubytování bylo v srubových chatkách samozřejmě i se psy. Nás bylo v chajdě 6 psů a 4 dvounožci. Trochu chaos, ale super zábava. Ještě večer se konal "seznamovací" a oznamovací večírek, kde se nováčci dozvěděli plán práce na 3 dny. Mladí pejsani řádili jak černé ruky a já jsem nevěděla, jestli je vychovávat nebo hlídat svůj aportovací klacek, o který byl velký zájem.
V sobotu se jelo vyhledávat do zámečku. Trénovalo se vyhledávání v sutinách. Nádherné prostory skýtaly hlavně sklepy, ale to já vím jen z doslechu, bo jsme s paničkou trošku odpočívaly po večírku. Pravda, i já jsem si ráda pospala, protože ten noční život mládežníků byl fakt divočejší. Ale výcvikáři velmi chválili jejich práci. Při odpoledním odpočinku nás navštívil náš páneček s jeho máti a přivezli také něco na zub i na gril. A také se objevil hovawartí krasavec Argo s pánečkama Jardou a Dankou. Je to černoznakatý kluk plný energie na rozdávání. Ale jeho rodina je naštěstí tak energická a veselá, že mu stíhá a jeho potřeba akce je tedy ukojená.
Večer po prochajdě se hodil proviant na ohniště a byla porada na nedělní výcvik.
Sobotní fotky> ZDE <

V neděli po ránu jsme jeli hromadně na stopečky. Dokonce náš Pongo si tam střihnul svoji úplně první stopečku. Ale super bylo, když jsem se i já mohla předvést! Cizí stopa s jedním lomem. Super: na konci kámoška Radka i s balonkem! Vyrazila jsem takovou rychlostí, že panička nestačila rozmotávat stopovačku. Někteří mlaďošci se setkali se stopou poprvé, jiní už maličko nějaké zkušenosti měli. Ale za všechny můžu štěknout pochvalu!
Po odpoledním odpočinku, kdy chrápali i ti malí nezmaři jsme jeli do lesíka na terénní vyhledání. Byl to trénink i hromadného odložení v lese. Některým chlupáčům se to samosebou moc nelíbilo, že musí bez pánečků vydržet u stromu, ale nakonec se všichni dvounožci sešli se svými čtvernožci A že jim to taky hezky štěkalo!
Nedělní fotky > ZDE <

A jen ti skalní vydrželi až do pondělí, kdy se konal výstup na rozhlednu BRDO. No uklidit a sbalit náš srub byl úkol nelehký. Navíc trhač Pongo občas něco ukrad a přemístil. A že si vyhledával věci velikosti naprosto neodpovídající jeho Výšlap byl naprosto bezva! Cestou tam jsme potkávali zřídka koho, takže jsme byli všichni navolno. Paničky se držely celkem pohromadě, tak nepotřebovaly zvláštní dozor. Ale cesta zpět už byla "nahusto". Takové procesí dvounožců, co se valilo za podívanou do okolí, no zajímavý pohled. I když spíše oni vypadali vykuleně, když potkávali 5 trhlých bab v doprovodu osmi psů
Víkend byl vyvedený, počasí jako na objednávku, ubytování fajn a na lidi se svými chlupatými miláčky se těšíme na nějaké další psí akci !
Pondělní fotky > ZDE <
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.