Duben 2010

Hodně štěstí, zdraví a prima psí život naše "B" štěňátka

28. dubna 2010 v 19:12 | Zašovský květ |  Aktuálně
Už to sice nejsou žádné malé štěňátka, jsou to nádherní čtyřletí hovawarti. Je to jako včera, když Ariellka přivedla na svět své druhé potomky. 27.04.2006 se stal hrdým otcem Avram Gutta Fortunae, který má německé předky. Sedm kousků ve složení: 2 blonďáčci- Bonno a Becky, 5 černoznakáčků- Bella, Buggi, Baxy, Bady a Bren.
Tak alespoň pár slov ke každému "našemu" odchovanečkovi.

Bonno Zašovský květ
Plavý pejsek, kterého si jeho majitelé jezdili pravidelně mazlit snad od jeho dvou týdnů. Má rodinu ve velkém domě se dvěmi holčičkami, kterým je oddaným kamarádem a parťákem na lumpačiny. Podle slov jeho majitelů je výborným hlídačem a společníkem. Atuální fotky bohužel nemáme.
bonno
Becky Zašovský květ
Plavá fenečka, vytoužené štěňátko. Na tu její majitelé čekali přes rok. Už na svodu mladých našeho "A" vrhu jsme se poznali s její budoucí rodinou, kteří se rozhodli počkat na Arinčiny další štěňata. Plány byly velké, jak výstavní, tak pracovní. Bohužel u Becky se vyskytla DKK a tak z uchovnění nic nebude, ale má se velmi dobře, s paničkou se věnují záchranařině, miluje vodu a všechny aktivity s ní spojené a už má hovawartí kámošku, která za ni tu chovnost snad zvládne.
becky

Bella Zašovský květ http://www.hovawartbella.ic.cz/
Černoznakatá fenka, dnes hvězda na agility. Původně nejmírnější holka z vrhu měla být společnicí mladé slečně. No vzalo to trošku jiný směr, její panička se do pejskařiny zamilovala a Bellinka běhá skoro jako vítr, účastní se různých akcí spojených nejen s agility, jezdí na výstavy a je od loňského roku chovnou.
bella
Buggi Zašovský květ
Černoznakatá fenka, nejmohutnější z feneček. Je rodinným pejskem v rodině se třemi dětmi, z toho jedno s lehkým hendikepem. Je velmi milá, aktivní při všech sportech s rodinou a spolehlivou kamarádkou.

Baxy Zašovský květ
Tuto divošku jsme si nechali doma, protože jsme nemohli dovolit, aby nezůstalo něco po Ariellce tady. Všechno o ní a jejím životě vám přinášíme na těchto našich stránkách. Baxyčko máme tě moc rádi!
baxy
Bady Zašovský květ
Černoznakatý velmi temperamentní pejsek. Je společníkem a hlídačem v rodině. Nevídáme ho, ale jeho pán vždycky jednou za rok (o narozeninách) píše sms

Bren Zašovský květ
Černoznakatý velmi milý pejsek žije na Slovensku. Nemáme o něm teď bohužel žádné zprávy, ale naposled víme, že získal CAJCe na slovenské klubové výstavě. Tak moc doufáme, že se má dobře a jeho pánečci se opět někdy ozvou.

Pejskům přejeme hlavně zdraví a spokojené páníky. Všem majitelům děkujeme za zprávy a za péči o své čtyřnohé miláčky. Vždycky vás rádi uvidíme či uslyšíme

Ariellce velký dík za krásné hovimimi!!!

Nejkrásnější veterán a velmi nadějné hovimimi

13. dubna 2010 v 9:45 | Zašovský květ |  Aktuálně
Po dlouhé době jsme se rozhodli Ariellku vzít ještě na výstavní pole. Bylo to hlavně kvůli zaškolení "naší" malé Coco Ari Zašovský květ s její paničkou Evičkou. Baxyčka má přesně půl roku po štěňátkách, tak ta si užívala pohody s pánem doma.
Ač počasí nepřálo tak jak jsme byli zvyklí v předešlých letech na této akci, nenechali jsme se odradit a rozprostřeli jsme deky na trávníku nedaleko výstavních kruhů. Jelikož se vystavuje nyní podle baravných rázů a první jsou psi, pak až fenečky, kruh byl pouze jeden, měli jsme spoustu času na utrácení v okolních stáncích. Samozřejmě jsme zodpovědně utratili za nezbytně nutné obojky a vodítka z kůže, balonky, pamlsky a také ozdobné přívěšky na obojky ve tvaru srdíček. Naši hafíci jsou totiž opravdu srdíčkoví
Pokukávali jsme i na vystavující kolegy a kolegyně a čekali až na nás přijde řada. Plavé fenky zahájila promenáda Coco Ari a Evka. Byla to pro obě holky premiéra, ale jsou to šikulky a pan rozhodčí nešetřil chválou a moje srdce se tetelilo. Velmi nadějná 1 povzbudila i Eviččino sebevědomí a věřím, že bude pokračovat ve slibně započaté výstavní kariéře. Zasvěcení ví, že takové hovimimi ještě čeká spoustu růstových změn, no motivace je důležitá. Takže děkujeme Evičče i jejím rodičům za reprezentaci!
No a plaváčky zakončila promenáda Ariellky. Tady bylo výborně vidět, že Ariska přesně ví co má dělat, kam se dívat, stát, no zkrátka jak se zalíbit. Byla pochválena panem rozhodčím i všemi členy poroty. Holt ona je ostřílený borec a klidně by to tam odreprezentovala i beze mně! Já jen nemůžu zkousnout fakt, že mi tak stárne, že už jsme veteráni... Ariellko děkuju za to že jsi!!!

Všem kteří se účastnili blahopřejeme a těm co na nás mysleli a drželi palce děkujeme!!!
A nejkrásnější veterán mezi hovíky dnešní výstavy:-))
Fotky > ZDE <

Smutné zprávy pokračují...

11. dubna 2010 v 20:09 | Zašovský květ |  Aktuálně
Právě jsme obdrželi zprávu, že maminka naší Ariellky z Faustova domu, AŠKA Zlaté oko v březnu zemřela. 8.ledna oslavila krásné 13-té narozeniny. Vím, že to je krásný věk, ale vždy taková ztráta bolí a zasáhne do živého. Měla krásný život se svou lidskou i psí smečkou a já jí i celé rodině Procházkovým z Brna děkuju za naši Ariellku a doufám, že potomci, kteří nesou Aščinu krev jí budou dělat čest a tak v nich bude žít Ašinka dál.
aška

Štěňátka od Akirky nebudou...

11. dubna 2010 v 20:08 | Zašovský květ |  Aktuálně
No občas jsou i jiné zprávy, než úplně pozitivní... Velké očekávání se nenaplnilo, Akira Zašovský květ, majitelky Renatky Měrkové, nezabřezla. Asi to není osudem dáno, či co. I nás mrzí, že po tak hezké fenečce, navíc s krví naší Ariellky, nebudou pokračovatelé. Majitelé Akirky se asi posneží ještě jednou, tak nezbývá, než držet palce příště. Ale i tak je to miláček rodiny a nic se na této věci nemění
Aki