Květen 2010

U vás taky furt prší???

31. května 2010 v 20:45 | Zašovský květ |  Aktuálně
No fakt je to na zbláznění, vyjímečně pár hezkých dnů a za odměnu spousta deštivých...
Cvičák nám Bečva pěkně zalila a zanechala nepříjemné bahno. Jóó- dobře se v něm lítalo , panička myslela že nás všechny přetrhne. Já, Ariellka, Ponásek i Cocina jsme si tam zřídili dostihovou dráhu s bahenními zábaly. Můžete 3x hádat kdo dopadl nejhůře...BINGO- náš Ponádlo! Zřejmě proto, že má nejkratší nožičky, které nám velkým (ňákým mně záhadným způsobem) stíhají. Paničky se snažily vyklidit klubovnu, tak jsme měli volné pole působnosti. Pak těch řečí, že do auta nepáchnem a poběžíme za ním... Nelekejte se, žádné týrání psů se nekonalo. Teda pokud domácí koupel se už taky neřadí do sekce neetické zacházení se zvířaty. Pravda- Pongo vypadal velmi podivně!

V neděli 30.06. jsme jeli cvičit k našim kamarádům do Vlkoše. Počasí se celkem dlouho drželo, až na závěr sprchlo. Ale stihli jsme si pěkně pocvičit na jiném cvičáku, mezi jinýma chlupáčema a sklidila jsem od paničky pochvalu! Vysílání na tři stolky jsem pochopila na jedničku! Nejsem přece žádná blondýna!!! Mami promiň...ty jsi plavanda

Zašovský květ bude mít snad druhé vnoučátka !!!

17. května 2010 v 13:50 | Zašovský květ |  Aktuálně
Majitelka ANGELIKY Zašovský květ p. Janička Mráková nám minulý týden oznámila, že proběhlo krytí. Jestli bylo úspěšné budeme vědět asi tak za 3 týdny, ale moc moc držíme palce, protože po Endží byly už jedny štěňátka a moc hezké. A toto spojení by mělo být také velmi pěkné. Posuďte sami:
Angelika Zašovský květ a Artur z Duhového kopce. Angelika je výstavně velmi úspěšná a zkoušek má také celou řadu. Povahově je to velmi příjemná a kontaktní fena (myslím, že hodně po Ariellce) a Artur je krásný ČZK pes s AA povahou, je Šampion ČR, SR, Národní vítěz, res.CACIB a pracovně: ZZZ, ZZP-1, ZZP-2, ZTV-1, RH-E, RH-TA, RH-FLA a je členem Záchranné brigády kynologů Zlínského kraje. O Angelice se více dočtete na: >  http://zecolonu.hostuju.cz/. < Jak to všechno bude pokračovat se dozvíte i u nás, určitě vás budeme informovat a už nyní si můžete předběžně zadat štěňátko.

Kliknutím na fotografii se zobrazí fotka ve větším formátu.


Období dešťů...?

17. května 2010 v 13:37 | Zašovský květ |  Aktuálně
Dnes se panička nedostala do práce, ne vlastní vinou tedy! Přišlo asi období dešťů a silnice v okolí Valašského Meziříčí a Rožnovska jsou vylité. No můžeme jen doufat, ať nemáme pod vodou opět celou zahradu i s kotcema jako v loni. Pravda, ti co mají domy v záplavové oblasti jsou na tom mnohem hůř... My máme na štěstí barák na soklu. Takže je s námi doma v suchu a teple a může napsat pár řádků o našem "aktivním" životě.

V pátek 14.06., ač nebylo moc hezky a původně se panička rohodovala zůstat doma, nás odpoledne všechny chlupáče naskládala do auta, nabalila několikero zavazadel, také pracovní batoh (hurá!!!) a slibovala ňákej vejlet. Ariellka je pařička, ta se těšila nejvíc. Pongo bez paničky jako by nežil, takže byl v pohotovosti též. No a já jsem se také nechala touto cestovní horečkou srthnout. Nejprve jsme jeli na kopec, jen se vyvenčit před dvouhodinovou cestou. To víte, panička občas ví co dělá. Cesta probíhala v pohodě a na konci nás čekala kámoška Dáša s flatkou Chantal. Pro neznalé- to je moje nejlepší kámoška! Její malý páneček jí říkává "Černá Huba". Fakt nevím proč?! Sám nám přišel na proti v barevné pláštěnce, čímž mně úplně rozhodil a zmátl. Ještě že na mně zavolal, bo jsem ho původně měla v úmyslu sežrat (panička ale mylně tvrdila, že jsem posera a spíše jsem se chystala k úprku- jistě že kecá!). No nakonec se z vejletu vyklubala super parta lidiček na kolech a chalupa na samotě u lesa. Sousedi žádní, takže ideální pro běhání po loukách. V sobotu jsme jeli na společné cvičení do Kroměříže. Počasí na štěstí vyšlo, bylo sice mokro, ale jinak fajn. Naše paní vedoucí Danka Frajtová nám domluvila trénink vyhledávání na plochách. Zajímavý terén v lesíku, který byl dosti hustý, úkryty na úrovni i nad, malé rybníčky komplikovaly přehlednost. Ale bylo super! Nesešlo se nás mnoho, ale o to byl výcvik intenzivnější a svižnější. Na své si přišli všichni, mladí pejsci i starší matadoři. Cestou domů jsme se v Zašové zastavili pozdravit naši Coco Ari a její smečku. Náš páneček tam totiž pomáhá vybudovat nový koteček pro ni a jejího kámoše Axe (Irvin od Červené skály). No snad to stihnou do prvního hárání, jinak budou mít doma asi veselo...
No a od sobotního večera prší a prší....

Přidáváme pár fotek, když u nás byla Coco Ari Zašovský květ a Irvin od Červené skály- Ax. Jen je škoda, že ho majitelé neuchovnili, má výbornou povahu a skvělé předky. To by byl ženich!
ari, baxy, coco ari
ariellka
ax
baxy
coco ari

Je tady máj lásky čas aneb malá rekapitulace

3. května 2010 v 15:34 | Zašovský květ |  Aktuálně
Omlouváme se, trošku nestíháme s aktualizací...
Tak honem napravujem!
Dubnové společné cvičení proběhlo v Šenově u Nového Jičína. Super sutiny! Fakt. Panička nás vzala všechny tři, protože se nikdy nemůže smířit s tím, že někoho z nás čtyřnohých lásek nechá doma ležet. Vyšlo moc prima počasí, tak jsme si to užili. Ariellka jako zkušený matador pochodovala sutinami a užívala si to. No znáte ji: za balonek cokoliv. Ponásek jen lehce vyštěkával na přímo, moc se mu nepozdávalo vzdalovat se od paničky. Snad to ale překoná a časem se zapojí intenzivněji. No a já, Baxule, jsem sice celá hrrr do vyhledávání, osobu najdu, neopustím, leč nevyštěkám. Nejsem žádná štěkna!!! Panička mně přemlouvá, prosí... marně. Štěkat už asi nebudu, ale snad mně pro to nevymění...
ariellka
Fotky > ZDE <

Mezi 23.04 a 28.04 jsme tady měli ségru Bellinku. Bylo to super!! Měly jsme zrovna narozky, čtvrté, a tak panička připravila dort! A ne ledajaký. Hovězí masíčko se zeleninou a rýží. MŇAM!!! Jeden já, jeden Bellinka, jeden mamka Ariellka a aby Ponáskovi nebylo líto, tak taky dostal nášup. Panička to nestíhala ani fotit, ale něco málo ulovila!
bella a baxy
Fotky > ZDE <

Bohužel máme opět i smutnou zprávu. BONNO Zašovský květ se svých čvrtých narozenin nedožil. Na své vášnivé cestě za háravou fenkou skončil pod koly kamionu. Moc nás tato zpráva mrzí, útěchou nám i nešťastným majitelům je pouze vědomí, že se netrápil. Bonnásek se už prohání za Duhovým mostem.
bonno